Format Kitap
Barkod 9789753710633
Yayın Tarihi 2015-10-27
Yayın Dili Türkçe
Baskı Sayısı 3.Baskı
Sayfa Sayısı 268
Kapak Karton
Kağıt 1.Hamur
Boyut 125 X 195

Emeği Geçenler :
Yazar   : Hüseyin Nihal Atsız

ÇANAKKALEYE YÜRÜYÜŞ
Türk tarihini dolduran büyük zaferler arasında, Dumlupınar da dahil olduğu halde, hiç birisi Çanakkale zaferi kadar kat'î neticeli olmamıştır. Çanakkale müdafaası Sakarya müdafaasının ve Dumlupınar taarruzunun anasıdır. Çanakkale müdafaası olmasaydı cihan savaşı iki yılda bitecek ve Türkiye ortadan kalkacaktı. Türkiye ortadan kalktıktan sonra da artık bir Sakarya, bir Dumlupınar olmayacaktı.
Çanakkale müdafaası mânevî-ahlâkî bakımdan da büyük bir eserdir. Bu müdafaa madde bolluğunun, vesait zenginliğinin savaşta ?her şey demek olmadığını ispat etmiş ve yine Türk milletinin bütün cihanda baş dövüşçü ve birinci asker olduğunu bir yol daha ortaya koymuştur.

TÜTKÇÜLÜĞE KARŞI HAÇLI SEFERLERİ
1944-1945'te bu memlekette bir dram oynandı. Resmî adı ?Irkçılar Turancılar dâvası olan bu oyun, ürpertici, acıklı bölümleri yanındaki güldürücü, katıltıcı sahneleriyle tam bir asrî dramdı. Müellifi, nice böyle eserlerin yazarı olan İsmet İnönü; rejisörü, müellifin her kelimesine sadık kalmak, hattâ kafasından geçenleri anlamak ve aynen sahneye koymak için hiçbir fedakârlıktan çekinmeyen Halk Partisi idi.

devamını oku..
30.00
Liste Fiyatı : 30.00
Kazancınız : 0.00
Favorilere Ekle
Ürün Satışta. %0 indirim